Supersized (7.x-1.2-alpha1) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Submit
id: Kirim

en: Content
id: Konten

en: Yes
id: Ya

en: None
id: Tiada

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: here
id: di sini

en: Other
id: Lainnya

en: Loop
id: Pengulangan

en: Random
id: Acak

en: Minimum height
id: Tinggi minimum

en: Minimum width
id: Lebar minimum

en: Transition
id: Transisi

en: Fade
id: Redup

en: Autocomplete
id: Pelengkapan otomatis

en: Enable <em>Description</em> field
id: Aktifkan isian <em>Deskripsi</em>

en: Scale and crop
id: Skala dan pangkas

en: Scale and crop will maintain the aspect-ratio of the original image, then crop the larger dimension. This is most useful for creating perfectly square thumbnails without stretching the image.
id: Skala dan crop akan mempertahankan aspek-rasio dari gambar asli, kemudian crop dimensi yang lebih besar. Ini sangat berguna untuk membuat gambar mini persegi sempurna tanpa meregangkan gambar.

en: Image style
id: Gaya gambar

en: None (original image)
id: Tidak ada (gambar asli)
