Supersized (7.x-1.3-beta1) - en to ja translation catalogue (25 entries)

en: Submit
ja: 送信

en: Content
ja: コンテンツ

en: Yes
ja: はい

en: None
ja: なし

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: New window
ja: 新しいウィンドウ

en: here
ja: こちら

en: Other
ja: その他

en: Loop
ja: ループ

en: Random
ja: ランダム

en: Minimum height
ja: 最小高さ

en: Minimum width
ja: 最小幅

en: Transition
ja: 遷移

en: Fade
ja: フェード

en: Slide
ja: スライド

en: Pause on hover
ja: ホバー時に一時停止

en: Browscap
ja: ブラウザーキャプチャ

en: Autocomplete
ja: 自動補完

en: Progress bar
ja: プログレス バー

en: Enable <em>Description</em> field
ja: <strong>説明</strong>フィールドを有効にする。

en: Scale and crop
ja: 拡縮とトリミング

en: Scale and crop will maintain the aspect-ratio of the original image, then crop the larger dimension. This is most useful for creating perfectly square thumbnails without stretching the image.
ja: 拡縮とトリミングは元画像の縦横比を維持し、大きい側をトリミングします。この方法は、画像を引き延ばすことなく正方形のサムネイルを作成するのに非常に有効です。

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: None (original image)
ja: なし（オリジナル画像）
