Supersized (7.x-1.3-beta3) - en to oc translation catalogue (23 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Content
oc: Contengut

en: Cancel
oc: Anullar

en: Yes
oc: Òc

en: None
oc: Pas cap

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Save
oc: Enregistrar

en: here
oc: aicí

en: Other
oc: Autre

en: Loop
oc: Bocla

en: Random
oc: A l'azard

en: Minimum height
oc: Nautor minimala

en: Minimum width
oc: Largor minimala

en: Transition
oc: Transicion

en: Pause on hover
oc: Pause al survol

en: Autocomplete
oc: Autocomplecion

en: Enable <em>Description</em> field
oc: Activar lo camp <em>Description</em>

en: Scale and crop
oc: Mesa a l'escala e requadratge

en: Scale and crop will maintain the aspect-ratio of the original image, then crop the larger dimension. This is most useful for creating perfectly square thumbnails without stretching the image.
oc: L'escalat e decopatge mantendrà la relacion d'aspecte de l'imatge e talharà lo que sobri per la part mai gran. Aquò es utile per crear miniaturas quadradas exactes sens estirar l'imatge.

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: None (original image)
oc: Pas cap (imatge original)
