Supersized (7.x-1.3) - en to ro translation catalogue (23 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Content
ro: Conținut

en: Cancel
ro: Anulare

en: Yes
ro: Da

en: None
ro: Nimic

en: This action cannot be undone.
ro: Această acțiune nu are cale de întoarcere.

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Save
ro: Salvare

en: New window
ro: Fereastră nouă

en: here
ro: aici

en: Other
ro: Altele

en: Loop
ro: Buclă

en: Random
ro: Aleatoriu

en: Minimum height
ro: Înălțime minimă

en: Minimum width
ro: Lățime minimă

en: Transition
ro: Tranziție

en: Autocomplete
ro: Completare automată

en: Enable <em>Description</em> field
ro: Activare câmp <em>Descriere</em>

en: Scale and crop
ro: Scalare și decupare

en: Scale and crop will maintain the aspect-ratio of the original image, then crop the larger dimension. This is most useful for creating perfectly square thumbnails without stretching the image.
ro: Scalare și decupare va menține raportul de aspect a imaginii originale, apoi decupează dimensiunea mai mare. Acest lucru este cel mai util pentru crearea de miniaturi perfect pătrate fără a se întinde imaginea.

en: Image style
ro: Stil imagine

en: None (original image)
ro: Nimic (imagine originală)
