Supersized (7.x-1.5) - en to hr translation catalogue (20 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Content
hr: Sadržaj

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Yes
hr: Da

en: None
hr: Nema

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Link
hr: Poveznica

en: Image
hr: Slika

en: Save
hr: Spremi

en: New window
hr: Novom prozoru

en: here
hr: ovdje

en: Other
hr: Ostalo

en: Random
hr: Nasumično

en: Minimum height
hr: Minimalna visina

en: Minimum width
hr: Minimalna širina

en: Enable <em>Description</em> field
hr: Omogući polje <em>Opis</em>

en: Scale and crop
hr: Skaliraj i odsjeci (crop)

en: Scale and crop will maintain the aspect-ratio of the original image, then crop the larger dimension. This is most useful for creating perfectly square thumbnails without stretching the image.
hr: Prilagodi i odreži će zadržati omjer izvorne slike, potom odrezati na veću dimenziju. Ovo je vrlo korisno pri stvaranju kvadratnih slika bez razvlačenja slike.

en: Image style
hr: Stil slike

en: None (original image)
hr: Ništa (izvorna slika)
