Super Slide (超级滑板鞋) (7.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (47 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: List
fr: Lister

en: Cancel
fr: Annuler

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Save
fr: Enregistrer

en: Path
fr: Chemin

en: Node
fr: Nœud

en: Select a view
fr: Sélectionner une vue

en: Operation
fr: Opération

en: <None>
fr: -Aucun-

en: More tabs
fr: Plus d'onglets

en: Click here to add more tabs.
fr: Cliquez ici pour ajouter plus d'onglets.

en: Select a block
fr: Sélectionnez un bloc

en: Hide the title of this block
fr: Masquer le titre du bloc

en: Tab type
fr: Type d'onglet

en: Target
fr: Cible

en: Effect
fr: Effet

en: Menu parent
fr: Parent du menu

en: You are not authorized to access this content.
fr: Vous n'êtes pas autorisé(e) à accéder à ce contenu.

en: Add tab
fr: Ajouter un onglet

en: Additional arguments to send to the view as if they were part of the URL in the form of arg1/arg2/arg3. You may use %0, %1, ..., %N to grab arguments from the URL.
fr: Arguments additionnels à envoyer à la vue en tant que partie de l'URL sous la forme arg1/arg2/arg3. Vous pouvez utiliser %0, %1, ..., %N pour récupérer les arguments depuis l'URL.

en: The node ID of the node.
fr: Identifiant du nœud.

en: Hide the title of this node
fr: Masquer le titre du nœud

en: Click here to delete this tab.
fr: Cliquez ici pour supprimer cet onglet

en: Tab title
fr: Titre de l'onglet

en: Tab weight
fr: Poids de l'onglet

en: Tab content
fr: Contenu de l'onglet

en: At least one tab should be created.
fr: Au moins un onglet doit être créé.

en: Title is required for each tab.
fr: Vous devez renseigner le titre de chaque onglet.

en: Trigger
fr: Déclencheur

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
fr: "%" ne peut pas être utilisé comme premier segment d'un chemin.

en: Menu depth
fr: Profondeur de menu

en: Scroll
fr: Défilement

en: Add effect
fr: Ajouter l'effet

en: The depth of the menu, i.e. the number of child levels starting with the parent selected above. Leave set to -1 to display all children and use 0 to display no children.
fr: La profondeur du menu, c'est-à-dire le nombre de niveaux enfant commençant avec le parent sélectionné ci-dessus. Laissez défini à -1 pour afficher tous les enfants et utilisez 0 pour n'en afficher aucun.

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Field mappings
fr: Correspondances de champ

en: Block module is not enabled, cannot display content.
fr: Le module Block n'est pas activé, impossible d'afficher le contenu.

en: Views module is not enabled, cannot display content.
fr: Le module Views n'est pas activé, impossible d'afficher le contenu.

en: You must specify a valid path.
fr: Vous devez indiquer un chemin valide.
