Super Slide (超级滑板鞋) (7.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: Path
it: Percorso

en: Node
it: Nodo

en: Select a view
it: Seleziona una vista

en: Operation
it: Operazione

en: Source
it: Sorgente

en: <None>
it: <Nessuno>

en: Effect
it: Effetto

en: The node ID of the node.
it: L'ID del nodo.

en: Tab weight
it: Peso della scheda

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
it: "%" non può essere usato nel primo segmento di un percorso.

en: Add effect
it: Aggiungi effetto

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Field mappings
it: Mappatura campi
