Super Slide (超级滑板鞋) (7.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (43 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: - None -
ja: - なし -

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Save
ja: 保存

en: Path
ja: パス

en: Node
ja: ノード

en: Select a view
ja: ビューの選択

en: Operation
ja: 操作

en: Source
ja: ソース

en: <None>
ja: <なし>

en: More tabs
ja: 更にタブ追加

en: Click here to add more tabs.
ja: 更にタブを追加するにはここをクリック

en: Select a block
ja: ブロックの選択

en: Hide the title of this block
ja: このブロックのタイトルを非表示にする

en: Tab type
ja: タブのタイプ

en: Target
ja: ターゲット

en: Effect
ja: 効果

en: You are not authorized to access this content.
ja: このコンテンツにアクセスする権限がありません。

en: Add tab
ja: タブの追加

en: Additional arguments to send to the view as if they were part of the URL in the form of arg1/arg2/arg3. You may use %0, %1, ..., %N to grab arguments from the URL.
ja: arg1/arg2/arg3の形式で引数がURLの一部である場合として、ビューへ送られる追加引数です。URLから引数を取得するには、%0、%1、...、%Nを使用できます。

en: The node ID of the node.
ja: ノードIDです。

en: Hide the title of this node
ja: このノードのタイトルを非表示にする

en: Click here to delete this tab.
ja: このタブを削除するにはここをクリックします

en: Tab title
ja: タブのタイトル

en: Tab weight
ja: タブのウェイト

en: Tab content
ja: タブのコンテンツ

en: At least one tab should be created.
ja: 少なくとも1つのタブが生成されるべきです。

en: Title is required for each tab.
ja: タイトルはタブ毎に必要です。

en: Trigger
ja: トリガー

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
ja: "%"をパスの先頭に使用することはできません。

en: Add effect
ja: エフェクトの追加

en: The depth of the menu, i.e. the number of child levels starting with the parent selected above. Leave set to -1 to display all children and use 0 to display no children.
ja: メニューの深さ、例えば、上で選択された親から始まる子のレベルの数。全ての子を表示するには-1に設定し、子を表示しないには0を使用します。

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: Field mappings
ja: フィールドマッピング
