Super Slide (超级滑板鞋) (7.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser anulada.

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Save
pt: Guardar

en: Path
pt: Caminho

en: Node
pt: Nó

en: Select a view
pt: Selecione uma visualização

en: Operation
pt: Operação

en: Source
pt: Fonte

en: <None>
pt: -Nenhum-

en: Target
pt: Destino

en: Effect
pt: Efeito

en: The node ID of the node.
pt: O nid do nó.

en: Tab weight
pt: Peso do separador

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
pt: "%" não pode ser usado como primeiro segmento do endereço.

en: Add effect
pt: adicionar efeito

en: View mode
pt: Modo de visualização
