Super Slide (超级滑板鞋) (7.x-1.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (43 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: List
hu: Lista

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Save
hu: Mentés

en: Path
hu: Útvonal

en: Node
hu: Tartalom

en: Select a view
hu: Nézet kiválasztása

en: Operation
hu: Művelet

en: Source
hu: Forrás

en: <None>
hu: < Nincs >

en: More tabs
hu: További fülek

en: Click here to add more tabs.
hu: Ide kattintva új fül hozható létre.

en: Select a block
hu: Blokk kiválasztása

en: Hide the title of this block
hu: Blokk címének elrejtése

en: Tab type
hu: Fül típusa

en: Target
hu: Cél

en: Effect
hu: Hatás

en: Menu parent
hu: Menü szülő

en: You are not authorized to access this content.
hu: Nincs megfelelő jogosultság a tartalom megtekintéséhez.

en: Add tab
hu: Fül hozzáadása

en: Additional arguments to send to the view as if they were part of the URL in the form of arg1/arg2/arg3. You may use %0, %1, ..., %N to grab arguments from the URL.
hu: A nézetnek átadandó argumentumok, olyan formában mintha a webcím részét képeznék: arg1/arg2/arg3. Az argumentum kiolvasására a webcímből a %0, %1, ..., %N forma használható.

en: The node ID of the node.
hu: A tartalom azonosítója.

en: Hide the title of this node
hu: A cím elrejtése

en: Click here to delete this tab.
hu: Ide kattintva törölhető ez a fül.

en: Tab title
hu: Fül címe

en: Tab weight
hu: Fül súlya

en: Tab content
hu: Fül tartalma

en: At least one tab should be created.
hu: Legalább egy fület létre kell hozni.

en: Title is required for each tab.
hu: A fül címe nincs kitöltve.

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
hu: „%” nem használható egy útvonal első részeként.

en: Menu depth
hu: Menümélység

en: Add effect
hu: Hatás hozzáadása

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Field mappings
hu: Mező leképezések
