Support Ticketing System (7.x-1.0-beta1) - en to cs translation catalogue (84 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Body
cs: Text

en: enabled
cs: zapnuto

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Totals
cs: Celkem

en: content
cs: obsah

en: Type
cs: Typ

en: List
cs: Seznam

en: Subject
cs: Předmět

en: closed
cs: zavřené

en: disabled
cs: vypnuto

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Subscribe
cs: Přihlásit

en: Enable
cs: Zapnout

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Comments
cs: Komentáře

en: Priority
cs: Priorita

en: Project
cs: Projekt

en: view
cs: zobrazit

en: Overview
cs: Přehled

en: all
cs: vše

en: Edit
cs: Upravit

en: Search
cs: Hledat

en: None
cs: Žádné

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Weight
cs: Váha

en: Parent
cs: Nadřazený

en: Settings
cs: Nastavení

en: edit
cs: upravit

en: General settings
cs: Obecné nastavení

en: Node ID
cs: ID uzlu

en: Save
cs: Uložit

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Sunday
cs: Neděle

en: Monday
cs: Pondělí

en: Tuesday
cs: Úterý

en: Wednesday
cs: Středa

en: Thursday
cs: Čtvrtek

en: Friday
cs: Pátek

en: Saturday
cs: Sobota

en: Path
cs: Cesta

en: Notes
cs: Poznámky

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Last month
cs: Minulý měsíc

en: Total
cs: Celkem

en: Advanced search
cs: Pokročilé vyhledávání

en: Mail
cs: E-mail

en: User
cs: Uživatel

en: Options
cs: Možnosti

en: Create
cs: Vytvořit

en: Active
cs: Aktivní

en: Never
cs: Nikdy

en: Last update
cs: Poslední obnova

en: State
cs: Stav

en: security
cs: bezpečnost

en: General
cs: Obecné

en: Color
cs: Barvy

en: Users
cs: Uživatelé

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Descending
cs: Sestupně

en: Optional
cs: Nepovinné

en: Protocol
cs: Protokol

en: 1 new | @count new
cs[0]: 1 nový
cs[1]: @count nové
cs[2]: @count nových

en: Change
cs: Změnit

en: ‹ previous
cs: ‹ předchozí

en: next ›
cs: následující ›

en: open
cs: otevřené

en: Charts
cs: Grafy

en: Global
cs: Globální

en: From address
cs: Adresa odesílatele

en: Aggregate
cs: Agregovat

en: Containing any of the words
cs: Obsahuje kterékoliv slovo

en: Containing the phrase
cs: Obsahuje frázi

en: Containing none of the words
cs: Neobsahuje žádné ze slov

en: This week
cs: Tento týden

en: This month
cs: Tento měsíc

en: Last week
cs: Minulý týden

en: Comment: added %subject.
cs: Komentář: přidán %subject.

en: always
cs: vždy

en: Generate report
cs: Vytvořit výkaz

en: Query tagged for node access but there is no nid. Add foreign keys to node.nid in schema to fix.
cs: Byly označeny dotazy pro přístup k uzlu ale nebylo nalezeno žádné nid. Pro opravu přidejte cizí klíče do node.nid ve schématu.

en: Your node listing query is using @fallback as a base table in a query tagged for node access. This might not be secure and might not even work. Specify foreign keys in your schema to node.nid
cs: Dotaz pro vypsání uzlu používá @fallback jako základní tabulku v označeném dotazu pro přístup k uzlu. Toto nemusí být bezpečné a dokonce ani není zaručena funkčnost. Specifikujte cizí klíče ve schématu node.nid
