Support Ticketing System (7.x-1.0-beta1) - en to kn translation catalogue (71 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: enabled
kn: ಸಕ್ರಿಯಗೊಂಡಿದೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Totals
kn: ಒಟ್ಟು

en: content
kn: ವಿಷಯ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: closed
kn: ಮುಚ್ಚಿದೆ

en: disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Subscribe
kn: ಚಂದಾದಾರನಾಗು

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: Priority
kn: ಆದ್ಯತೆ

en: unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Support
kn: ಬೆಂಬಲ

en: Project
kn: ಪರಿಯೋಜನೆ

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Parent
kn: ಮೂಲ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Sunday
kn: ಭಾನುವಾರ

en: Monday
kn: ಸೋಮವಾರ

en: Tuesday
kn: ಮಂಗಳವಾರ

en: Wednesday
kn: ಬುಧವಾರ

en: Thursday
kn: ಗುರುವಾರ

en: Friday
kn: ಶುಕ್ರವಾರ

en: Saturday
kn: ಶನಿವಾರ

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Notes
kn: ಟಿಪ್ಪಣಿಗಳು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Updates
kn: ಅಪ್‍ಡೇಟ್‍ಗಳು

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: Assigned
kn: ನಿಯೋಜಿಸಲಾದ

en: Mail
kn: ಮೈಲ್

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Users
kn: ಬಳಕೆದಾರರು

en: Ascending
kn: ಏರಿಕೆ ಕ್ರಮದಲ್ಲಿ

en: Descending
kn: ಇಳಿಕೆ ಕ್ರಮದಲ್ಲಿ

en: Optional
kn: ಐಚ್ಛಿಕ

en: Notifications
kn: <b>ಸೂಚನೆಗಳು</b>

en: Protocol
kn: ಪ್ರೊಟೊಕಾಲ್

en: Port
kn: ಸಂಪರ್ಕ ಸ್ಥಾನ

en: Change
kn: ಬದಲಾಯಿಸು

en: ‹ previous
kn: ‹ ಹಿಂದಿನ

en: next ›
kn: ಮುಂದಿನ ›

en: open
kn: ತೆರೆ

en: Global
kn: ಜಾಗತಿಕ

en: Subscribed
kn: ಚಂದಾದಾರಗೊಳಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Default sort order
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍ ವಿಂಗಡಣಾ ಕ್ರಮ

en: Server username
kn: ಪರಿಚಾರಕ ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Server password
kn: ಪರಿಚಾರಕ ಗುಪ್ತಪದ
