Support Ticketing System (7.x-1.0-beta2) - en to nn translation catalogue (59 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Body
nn: Brødtekst

en: enabled
nn: aktivert

en: delete
nn: slett

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: content
nn: innhald

en: List
nn: Liste

en: Subject
nn: Emne

en: disabled
nn: gjer utilgjengeleg

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Comments
nn: Kommentarar

en: view
nn: vis

en: Overview
nn: Oversikt

en: Edit
nn: Rediger

en: Search
nn: Søk

en: None
nn: Ingen

en: This action cannot be undone.
nn: Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: Weight
nn: Vekt

en: Parent
nn: Opp eit nivå

en: Settings
nn: Innstillingar

en: edit
nn: endre

en: Save
nn: Lagre

en: Update
nn: Oppdater

en: Sunday
nn: Søndag

en: Monday
nn: Måndag

en: Tuesday
nn: Tysdag

en: Wednesday
nn: Onsdag

en: Thursday
nn: Torsdag

en: Friday
nn: Fredag

en: Saturday
nn: Laurdag

en: Path
nn: Sti

en: Notes
nn: Notat

en: Updated
nn: Oppdatert

en: Advanced search
nn: Avansert søk

en: User
nn: Brukar

en: Create
nn: Lag

en: Active
nn: Aktiv

en: Never
nn: Aldri

en: Last update
nn: Siste oppdatering

en: security
nn: sikring

en: Color
nn: Farge

en: Users
nn: Brukarar

en: Ascending
nn: Stigande

en: Descending
nn: Synkande

en: Optional
nn: Valfri

en: 1 new | @count new
nn[0]: 1 ny
nn[1]: @count nye

en: ‹ previous
nn: < forrige

en: next ›
nn: neste >

en: None.
nn: Ingen.

en: revert
nn: tilbakestill

en: Containing any of the words
nn: Som inneheld kva som helst av dei følgjande orda

en: Containing the phrase
nn: Som inneheld frasen

en: Containing none of the words
nn: Som inneheld ingen av orda

en: Default sort order
nn: Standard sortering

en: Comment: added %subject.
nn: Kommentar: La til %subject.

en: Not scheduled
nn: Ikkje planlagt
