Support Ticketing System (7.x-1.0-beta2) - en to oc translation catalogue (80 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Body
oc: Còs

en: enabled
oc: activat

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: content
oc: contengut

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: Subject
oc: Objècte

en: closed
oc: tampat

en: disabled
oc: desactivat

en: Cancel
oc: Anullar

en: Enable
oc: Activar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Comments
oc: Comentaris

en: Priority
oc: Prioritat

en: unknown
oc: desconegut

en: Projects
oc: Projèctes

en: Project
oc: Projèctes

en: view
oc: veire

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: all
oc: tot

en: Edit
oc: Modificar

en: Search
oc: Recercar

en: None
oc: Pas cap

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Weight
oc: Pes

en: Settings
oc: Paramètres

en: edit
oc: modificar

en: General settings
oc: Paramètres generals

en: Node ID
oc: Identificant (ID) del nosèl

en: Save
oc: Enregistrar

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Sunday
oc: Dimenge

en: Monday
oc: Diluns

en: Tuesday
oc: Dimars

en: Wednesday
oc: Dimècres

en: Thursday
oc: Dijòus

en: Friday
oc: Divendres

en: Saturday
oc: Dissabte

en: Path
oc: Camin

en: Notes
oc: Nòtas

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Advanced search
oc: Recèrca avançada

en: Mail
oc: Corrièrs electronic

en: User
oc: Utilizaire

en: Options
oc: Opcions

en: Create
oc: Crear

en: Active
oc: Actiu

en: Never
oc: Pas jamai

en: Last update
oc: Darrièra mesa a jorn

en: State
oc: Estat

en: security
oc: seguretat

en: Users
oc: Utilizaires

en: Ascending
oc: Ascendent

en: Descending
oc: Descendent

en: Optional
oc: Facultatiu

en: Notifications
oc: Notificacions

en: Protocol
oc: Protocòl

en: Port
oc: Pòrt

en: Change
oc: Modificar

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: Period
oc: Periòde

en: None.
oc: Pas cap.

en: open
oc: dobèrt

en: revert
oc: restablir

en: Aggregate
oc: Agregar

en: Containing any of the words
oc: Que conten al mens un dels mots

en: Containing the phrase
oc: Que conten la frasa

en: Containing none of the words
oc: Que conten pas cap dels mots

en: clone
oc: clonar

en: export
oc: exportar

en: Default sort order
oc: Òrdre de triada per defaut

en: Comment: added %subject.
oc: Comentari  : %subject apondut.

en: manage fields
oc: gerir los camps

en: manage display
oc: gerir l'afichatge
