Support Ticketing System (7.x-1.0-beta2) - en to th translation catalogue (59 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: enabled
th: เปิดใช้งานแล้ว

en: delete
th: ลบ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: content
th: เนื้อหา

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: closed
th: ปิด

en: disabled
th: ปิดใช้งาน

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Priority
th: ลำดับความสำคัญ

en: Overview
th: ภาพรวม

en: all
th: ทั้งหมด

en: Edit
th: แก้ไข

en: Search
th: ค้นหา

en: None
th: ไม่มี

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: edit
th: แก้ไข

en: General settings
th: กำหนดค่าทั่วไป

en: Save
th: บันทึก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Sunday
th: อาทิตย์

en: Monday
th: จันทร์

en: Tuesday
th: อังคาร

en: Wednesday
th: พุธ

en: Thursday
th: พฤหัสบดี

en: Friday
th: ศุกร์

en: Saturday
th: เสาร์

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Total
th: ทั้งหมด

en: Advanced search
th: ค้นหาแบบละเอียด

en: Options
th: ตัวเลือก

en: Create
th: สร้าง

en: Never
th: ไม่เคย

en: State
th: รัฐ

en: security
th: ความปลอดภัย

en: General
th: ทั่วไป

en: Color
th: สี

en: Ascending
th: เรียงน้อยไปมาก

en: Descending
th: เรียงจากมากไปน้อย

en: Optional
th: ไม่จำเป็น

en: Protocol
th: โปรโตคอล

en: 1 new | @count new
th[0]: ใหม่ 1
th[1]: @count ใหม่

en: Port
th: พอร์ต

en: None.
th: ไม่มี

en: open
th: เปิด

en: revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Global
th: ส่วนกลาง

en: Detail
th: รายละเอียด

en: Containing any of the words
th: มีคำใดคำหนึ่งต่อไปนี้

en: Containing the phrase
th: มีวลี

en: Containing none of the words
th: ไม่มีคำเหล่านี้

en: Comment: added %subject.
th: เพิ่มความคิดเห็น %subject
