Support Ticketing System (7.x-1.0-beta3) - en to is translation catalogue (80 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Body
is: Meginmál

en: enabled
is: virkt

en: delete
is: eyða

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Totals
is: Samtals

en: content
is: innihald

en: Type
is: Gerð

en: List
is: Listi

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: closed
is: lokað

en: disabled
is: óvirkt

en: Cancel
is: Hætta við

en: Subscribe
is: Gerast áskrifandi

en: Enable
is: Virkja

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Comments
is: Ummæli

en: Priority
is: Forgangur

en: unknown
is: óþekkt

en: view
is: skoða

en: Overview
is: Yfirlit

en: all
is: allt

en: Edit
is: Breyta

en: Search
is: Leit

en: None
is: Engin

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Weight
is: Vægi

en: Parent
is: Foreldri

en: Settings
is: Stillingar

en: edit
is: breyta

en: General settings
is: Almennar stillingar

en: Node ID
is: Auðkenni nóðu

en: Save
is: Vista

en: Update
is: Uppfæra

en: Sunday
is: Sunnudagur

en: Monday
is: Mánudagur

en: Tuesday
is: Þriðjudagur

en: Wednesday
is: Miðvikudagur

en: Thursday
is: Fimmtudagur

en: Friday
is: Föstudagur

en: Saturday
is: Laugardagur

en: Path
is: Slóð

en: Updated
is: Uppfært

en: Updates
is: Uppfærslur

en: Total
is: Samtals

en: Advanced search
is: Ítarleg leit

en: Assigned to
is: Úthlutað til

en: Reported by
is: Tilkynnt af

en: Mail
is: Póstur

en: User
is: Notandi

en: Options
is: Möguleikar

en: Create
is: Stofna

en: Active
is: Virkt

en: Never
is: Aldrei

en: Last update
is: Síðast uppfært

en: State
is: Fylki

en: security
is: öryggi

en: General
is: Almennt

en: Color
is: Litur

en: Add new comment
is: Bæta við nýjum ummælum

en: Users
is: Notendur

en: Ascending
is: Hækkandi

en: Descending
is: Lækkandi

en: Optional
is: Valkvætt

en: 1 new | @count new
is[0]: 1 nýr
is[1]: @count nýir

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: Period
is: Punktur

en: None.
is: Ekkert.

en: open
is: opna

en: revert
is: bakfæra

en: Containing any of the words
is: Inniheldur eitthvert af orðunum

en: Containing the phrase
is: Inniheldur frasann

en: Containing none of the words
is: Inniheldur ekki orðin

en: clone
is: klóna

en: Default sort order
is: Sjálfgefin röðun

en: Comment: added %subject.
is: Ummæli: bætt við %subject.
