Support Ticketing System (7.x-1.0-rc1) - en to tr translation catalogue (143 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Body
tr: Gövde

en: enabled
tr: etkin

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Totals
tr: Toplam

en: content
tr: içerik

en: Type
tr: Tip

en: List
tr: Liste

en: Subject
tr: Konu

en: closed
tr: kapalı

en: disabled
tr: etkin değil

en: Cancel
tr: İptal

en: Subscribe
tr: Abone ol

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Priority
tr: Öncelik

en: unknown
tr: bilinmeyen

en: Support
tr: Destek

en: Projects
tr: Projeler

en: Project
tr: Proje

en: view
tr: görüntüle

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: all
tr: hepsi

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: None
tr: Hiçbiri

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Parent
tr: Üst öge

en: Settings
tr: Ayarlar

en: edit
tr: düzenle

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: Node ID
tr: Düğüm Kimliği

en: Save
tr: Kaydet

en: Update
tr: Güncelle

en: Sunday
tr: Pazar

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Tuesday
tr: Salı

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Friday
tr: Cuma

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Path
tr: Yol

en: Notes
tr: Notlar

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Last month
tr: Geçen ay

en: Total
tr: Toplam

en: Assigned
tr: Atandı

en: Advanced search
tr: Gelişmiş arama

en: Assigned to
tr: Atandığı kişi

en: Mail
tr: Posta

en: User
tr: Kullanıcı

en: Options
tr: Seçenekler

en: Create
tr: Oluştur

en: Active
tr: Etkin

en: Never
tr: Asla

en: Last update
tr: Son güncelleme

en: State
tr: Durum

en: security
tr: güvenlik

en: General
tr: Genel

en: Color
tr: Renk

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Ascending
tr: Artan

en: Descending
tr: Azalan

en: Optional
tr: Seçime bağlı

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: Protocol
tr: İletişim Kuralları

en: 1 new | @count new
tr[0]: 1 yeni
tr[1]: @count yeni

en: Change
tr: Değiştir

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Period
tr: Nokta

en: None.
tr: Hiçbiri.

en: Server name
tr: Sunucu adı

en: open
tr: açık

en: revert
tr: geri al

en: Global
tr: Genel

en: From address
tr: Gönderenin adresi

en: Aggregate
tr: Topla

en: Mailbox
tr: Posta kutusu

en: Containing any of the words
tr: Bu kelimelerden herhangi birini içeren

en: Containing the phrase
tr: Bu ibareyi içeren

en: Containing none of the words
tr: Bu kelimelerin hiçbirini içermeyen

en: Subscribed
tr: Üye olunmuş

en: Role(s)
tr: Rol(ler)

en: User %username does not exist.
tr: %username kullanıcısı tanımlı değil

en: Tickets
tr: Biletler

en: This week
tr: Bu hafta

en: This month
tr: Bu ay

en: export
tr: dışarı ver

en: Default sort order
tr: Varsayılan sıralama düzeni

en: Last week
tr: Geçen hafta

en: Clients
tr: İstemciler

en: Comment: added %subject.
tr: Yorum eklendi: %subject.

en: Client name
tr: Müşteri adı

en: Inbound email
tr: Gelen e-posta

en: fetch
tr: getir

en: integrated
tr: tümleşik

en: not integrated
tr: ayrık

en: using default
tr: öntanımlıyı kullanarak

en: The full name of your client.  This name will be used when building menus, sending emails, and anywhere else the name of your client is visibly displayed.
tr: Müşterinin tam ismi. Bu isim menü oluştururken, e-posta gönderirken ve müşterinizin isminin görüntülendiği diğer tüm yerlerde kullanılacak.

en: Tickets will only be displayed for enabled clients.
tr: Biletler sadece etkin olan istemciler için görüntülenecektir

en: Inbound email integration
tr: Gelen e-posta tümleşmesi

en: Integrate inbound email
tr: Gelen e-postayla tümleştir

en: Check this box if you would like to fully integrate this client with an email server.  This will allow users to create and update tickets by email, but it requires a more complex configuration as you need to create a unique mailbox for each integrated client.  If you do not check this box, email notifications will still be mailed out as tickets are created and updated, but replies to these tickets will be ignored.
tr: Bu müşteriyi bir e-posta sunucusuyla tam olarak tümleştirmek istiyorsanız bu kutuyu işaretleyin. Böylece müşteriler e-posta aracılığıyla istek oluşturabilir ve güncelleyebilir. Fakat bu durum, her müşteriye ayrı bir e-posta kutusu açmanızı gerektirdiği için, daha karmaşık bir yapılandırma gerektirir. Eğer bu kutuyu işaretlemezseniz, istekler oluşturulur ve güncellenirken dışarıya bildirim postalanmaya devam edilecek, ancak bu isteklere gelen cevaplar gözardı edilecektir.

en: Inbound email integration requires that your version of PHP was !compiled.
tr: Gelen e-posta tümleşmesi için PHP !compiled sürümü gereklidir.

en: compiled with the IMAP extension
tr: IMAP eklentisi ile derlenmiş

en: Hostname or IP address.
tr: Ana bilgisayar adı ya da IP adresi

en: The hostname or IP address of the mail server where your client's dedicated email address is hosted.  For example, client %foo may receive email at %email, and so the server name may be %hostname.  The server name may also be an IP address, such as %ip.
tr: İstemcinizin e-posta adresini barındıran posta sunucusunun ana bilgisayar adı ya da IP adresi. Örneğin, %foo isimli istemcinizin postalarını aldığı adres %email, e-posta sunucusu da %hostname olabilir. Sunucu adı %ip gibi bir IP adresi de olabilir.

en: Server username
tr: Sunucu için kullanıcı adı

en: Server password
tr: Sunucu için parola

en: Note: this is not a password you request from your client.  This is a password you configure on your mail server for managing support tickets for a client.
tr: Not: Bu, müşterinize sorduğunuz parola değildir. Bu, bir müşterinin destek isteklerini yönetirken posta sunucunuzda yapılandıracağınız paroladır.

en: The mailbox path on your mail server.  You generally do not need to modify this setting.
tr: Posta sunucunuzdaki e-posta kutusunun yolu. Genellikle bu ayarı düzenlemeniz gerekmez, boş bırakabilirsiniz.

en: Select the protocol used to obtain messages from your mail server.
tr: İletilerinizi sunucudan almak için gereken iletişim kuralını seçin

en: Optional extra flags
tr: İsteğe bağlı bayraklar

en: The %pop3, %imap and %ssl flags will be automatically set for you depending on your configuration above.  Additional flags can be manually specified here.  If you are having trouble downloading messages, you may need to change these extra flags as !defined.  These flags are ignored when using the %local protocol.
tr: %pop3, %imap and %ssl bayrakları yukarıdaki seçimlerinize göre seçilecektir. Diğer isteğe bağlı bayraklar burada tanımlanabilir. Eğer ileti indirmede sorun yaşıyorsanız burada tanımladığınız bayrakları, !defined olarak değiştiriniz. Bu bayraklar yerel iletişim kuralı seçildiğinde görmezden gelinecektir.

en: defined here
tr: burada tanımlıdır

en: local file
tr: yerel dosya

en: Valid email domains
tr: Geçerli e-posta etki alanları

en: Auto-subscribe
tr: Doğal aboneler

en: Enter one or more comma-seperated usernames to auto-subscribe to !client issues.  These users will receive email notifications for all new tickets and ticket updates for this client.
tr: !client tarafından gelen sorunlara abone etmek istediğiniz kullanıcılar varsa buraya adlarını virgül ile ayırarak yazın. Bu kullanıcılar, bu müşterinin yeni istekleri ya da istek güncellemelerine ait e-posta bildirimleri alacaklardır.

en: Notes are only displayed on this page when editing clients.  They are optional and are provided for administrative purposes.
tr: Notlar sadece istemciler düzenlenirken görüntülenecektir. Bunlar isteğe bağlıdır ve sadece yönetim amaçlı sağlanmıştır

en: PHP must be !compiled in order to enable inbound email integration.  The IMAP functions are required to support the IMAP, POP3, and local mailbox access methods.
tr: Gelen e-posta tümleştirme desteği için PHP sürümü !compiled olmalıdır. IMAP, POP3 ve yerel posta kutularına erişim yöntemlerini desteklemek için IMAP işlevleri gereklidir.

en: Client %client deleted.
tr: %client istemcisi silindi.

en: Client %client updated.
tr: %client istemcisi güncellendi.

en: Download mail via cron
tr: Cron aracılığıyla postaları indir

en: Globally allowed domains
tr: Genel izinli etki alanları

en: Default mail from address
tr: Öntanımlı gönderen posta adresi

en: Remove tickets from content search results
tr: İstekleri sitedeki içerik aramalarında gösterme

en: Override theme search form
tr: Temadaki arama formunu değiştir.

en: Override block search form
tr: Blok arama formunu değiştir

en: always
tr: her zaman

en: 1 message | @count messages
tr[0]: 1 ileti
    @count ileti

en: manage fields
tr: alanları yönet

en: manage display
tr: görüntüyü yönet

en: Query tagged for node access but there is no nid. Add foreign keys to node.nid in schema to fix.
tr: Sorgu düğüm erişimi için etiketlenmiş ancak nid yok. Query tagged for node access but there is no nid. Bu durumu düzeltmek için şemada node.nid'ye yabancı anahtarlar ekleyin.

en: Your node listing query is using @fallback as a base table in a query tagged for node access. This might not be secure and might not even work. Specify foreign keys in your schema to node.nid
tr: Düğüm listeleme sorgunuz, düğüm erişimi için etiketlenmiş bir sorguda esas tablo olarak @fallback kullanıyor. Bu güvenli olmayabilir ve hatta çalışmayabilir. Şemanızda node.nid'ye yabancı anahtarlar tanımlayın.
