Support Ticketing System (7.x-1.0-rc2) - en to ast translation catalogue (58 entries)

en: Home
ast: Entamu

en: Body
ast: Cuerpu

en: delete
ast: desaniciar

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: content
ast: conteníu

en: Type
ast: Triba

en: List
ast: Llista

en: Subject
ast: Asuntu

en: closed
ast: zarráu

en: disabled
ast: desactiváu

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Enable
ast: Activar

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Comments
ast: Comentarios

en: view
ast: vista

en: Overview
ast: Vista xeneral

en: Edit
ast: Editar

en: Search
ast: Guetar

en: None
ast: Nengún

en: Weight
ast: Pesu

en: Parent
ast: Padre

en: Settings
ast: Preferencies

en: edit
ast: editar

en: General settings
ast: Preferencies Xenerales

en: Node ID
ast: ID del noyu

en: Save
ast: Guardar

en: Update
ast: Anovar

en: Sunday
ast: Domingu

en: Monday
ast: Llunes

en: Tuesday
ast: Martes

en: Wednesday
ast: Miércoles

en: Thursday
ast: Xueves

en: Friday
ast: Vienres

en: Saturday
ast: Sábadu

en: Path
ast: Camín

en: Updated
ast: Anováu

en: Advanced search
ast: Gueta avanzada

en: User
ast: Usuariu

en: Options
ast: Opciones

en: Create
ast: Crear

en: Active
ast: Activu

en: Never
ast: Nunca

en: Last update
ast: Cambéu últimu

en: security
ast: seguridá

en: General
ast: Xeneral

en: Add new comment
ast: Amestar comentariu nuevu

en: Users
ast: Usuarios

en: Optional
ast: Opcional

en: 1 new | @count new
ast[0]: 1 nuevu
ast[1]: @count nuevos

en: Port
ast: Puertu

en: ‹ previous
ast: ‹ anterior

en: next ›
ast: siguiente ›

en: None.
ast: Nengún.

en: open
ast: abiertu

en: revert
ast: desfacer
