Support Ticketing System (7.x-1.0-rc2) - en to ro translation catalogue (87 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Body
ro: Conținut

en: enabled
ro: activat

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Totals
ro: Total

en: content
ro: conţinut

en: Type
ro: Tip

en: List
ro: Listă

en: Subject
ro: Subiect

en: closed
ro: închis

en: disabled
ro: dezactivat

en: Cancel
ro: Anulare

en: Subscribe
ro: Abonare

en: Enable
ro: Activare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Comments
ro: Comentarii

en: Priority
ro: Prioritate

en: unknown
ro: necunoscut

en: Support
ro: Suport

en: Projects
ro: Proiecte

en: Project
ro: Proiect

en: view
ro: afișează

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: all
ro: toate

en: Edit
ro: Editați

en: Search
ro: Căutare

en: None
ro: Nimic

en: This action cannot be undone.
ro: Această acțiune nu are cale de întoarcere.

en: Weight
ro: Greutate

en: Parent
ro: Părinte

en: Settings
ro: Setări

en: edit
ro: modifică

en: General settings
ro: Setări generale

en: Node ID
ro: ID Nod

en: Save
ro: Salvare

en: Update
ro: Actualizare

en: Sunday
ro: Duminică

en: Monday
ro: Luni

en: Tuesday
ro: Marți

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Thursday
ro: Joi

en: Friday
ro: Vineri

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: Path
ro: Cale

en: Notes
ro: Note

en: Updated
ro: Actualizat

en: Updates
ro: Actualizări

en: Last month
ro: Ultima lună

en: Assigned
ro: Atribuit

en: Advanced search
ro: Căutare avansată

en: Assigned to
ro: Atribuit către

en: Reported by
ro: Raportat de

en: Mail
ro: E-mail

en: User
ro: Utilizator

en: Options
ro: Opțiuni

en: Create
ro: Crează

en: Active
ro: Activ

en: Never
ro: Niciodată

en: Last update
ro: Ultima actualizare

en: State
ro: Status

en: security
ro: securitate

en: Color
ro: Culoare

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Users
ro: Utilizatori

en: Ascending
ro: Crescător

en: Descending
ro: Descrescător

en: Optional
ro: Opțional

en: Notifications
ro: Notificări

en: 1 new | @count new
ro[0]: 1 nou
ro[1]: @count noi
ro[2]: @count noi

en: Change
ro: Modificare

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: None.
ro: Niciunul.

en: open
ro: deschis

en: revert
ro: revenire

en: Aggregate
ro: Agreghează

en: Containing any of the words
ro: Care conține oricare din cuvintele

en: Containing the phrase
ro: Conținând fraza

en: Containing none of the words
ro: Care nu conține nici unul din cuvintele

en: Comment: added %subject.
ro: Comentariu: am adăugat %subject.

en: Machine-readable name
ro: Nume care poate fi citit de mașină

en: manage fields
ro: gestiune câmpuri

en: manage display
ro: administrare afişare
