Support Ticketing System (7.x-1.0-beta3) - en to mr translation catalogue (66 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Body
mr: मुख्य

en: enabled
mr: कार्यरत केले

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Totals
mr: एकूण

en: content
mr: मजकूर

en: Type
mr: प्रकार

en: List
mr: यादी

en: closed
mr: बंद

en: disabled
mr: असमर्थ

en: Cancel
mr: रद्द

en: Enable
mr: समर्थ

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: Priority
mr: अग्रक्रम

en: unknown
mr: अज्ञात

en: Project
mr: प्रकल्प

en: view
mr: दाखवा

en: all
mr: सर्व

en: Edit
mr: संपादन

en: Search
mr: शोध

en: None
mr: काहीच नाही

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Weight
mr: मुल्य

en: Settings
mr: संरचना

en: edit
mr: संपादन

en: General settings
mr: सामान्य संरचना

en: Node ID
mr: धागा क्रमांक

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Update
mr: अपडेट

en: Sunday
mr: रवीवार

en: Monday
mr: सोमवार

en: Tuesday
mr: मंगळवार

en: Wednesday
mr: बुधवार

en: Thursday
mr: गुरुवार

en: Friday
mr: शुक्रवार

en: Saturday
mr: शनीवार

en: Path
mr: रस्ता

en: Notes
mr: टिप्पणी

en: Updated
mr: सुधारित

en: Last month
mr: शेवटचा महिना

en: Total
mr: एकूण

en: Advanced search
mr: विस्तृत शोध

en: Mail
mr: ईमेल

en: User
mr: सदस्य

en: Options
mr: विकल्प

en: Active
mr: सक्रिय

en: Never
mr: कधीही नाही

en: Normal
mr: साधारण

en: State
mr: राज्य

en: security
mr: सुरक्षा

en: General
mr: साधारण

en: Color
mr: रंग

en: Add new comment
mr: नवी प्रतिक्रिया द्या

en: Optional
mr: पर्यायी

en: 1 new | @count new
mr[0]: १ नवीन
mr[1]: @count नवीन

en: ‹ previous
mr: ‹ मागे

en: next ›
mr: पुढे ›

en: open
mr: सुरु

en: Containing any of the words
mr: या पैकी कुठलाही शब्द

en: Containing the phrase
mr: हे वाक्य

en: Containing none of the words
mr: यापैकी कुठलाही शब्द नको
