Support Bot (7.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: List
hi: सूची

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Support
hi: समर्थन

en: updated
hi: अद्यतन

en: created
hi: बनाया

en: all
hi: सभी

en: edit
hi: संपादन करें

en: True
hi: सही

en: False
hi: गलत

en: States
hi: अवस्थाएं

en: Create
hi: बनाएँ

en: Active
hi: सक्रिय

en: Operation
hi: काम
