Survey Builder (7.x-1.0-beta1) - en to he translation catalogue (20 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Cancel
he: ביטול

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Response
he: תשובה

en: Link
he: קישור

en: Default
he: ברירת מחדל

en: User
he: משתמש

en: Are you sure you want to delete %title?
he: האמנם ברצונך למחוק את '%title'?

en: Question
he: שאלה

en: Textfield
he: שדה טקסט

en: Other
he: אחר

en: Select list
he: רשימת בחירה

en: Text to display
he: טקסט לתצוגה

en: Radios
he: תיבות סימון, רדיו

en: Edit Link
he: עריכת קישור

en: Delete Link
he: מחק קישור

en: Checkboxes
he: תיבות סימון

en: Textarea
he: אזור לטקסט חופשי
