Survey Builder (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Cancel
id: Batal

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Response
id: Jawaban

en: Link
id: Tautan

en: Default
id: Bawaan

en: User
id: Pengguna

en: Are you sure you want to delete %title?
id: Anda yakin ingin menghapus %title?

en: Question
id: Pertanyaan

en: Textfield
id: Bidang isian teks

en: Other
id: Lainnya

en: Select list
id: Daftar pilihan

en: %title has been deleted.
id: %title telah dihapus.

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: Radios
id: Radio

en: Edit Link
id: Sunting tautan
