Survey Builder (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Cancel
it: Annulla

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Response
it: Risposta

en: Default
it: Predefinito

en: User
it: Utente

en: Are you sure you want to delete %title?
it: Si vuole davvero eliminare %title?

en: Question
it: Domanda

en: Textfield
it: Campo testo

en: Other
it: Altro

en: Select list
it: Elenco di selezione

en: %title has been deleted.
it: %title è stato eliminato.

en: Text to display
it: Testo da visualizzare

en: Radios
it: Pulsanti di opzione

en: Edit Link
it: Modifica link

en: Fieldset
it: Riquadro

en: Textarea
it: Area di testo
