Survey Builder (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (29 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Cancel
fr: Annuler

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Number
fr: Nombre

en: Response
fr: Réponse

en: Link
fr: Lien

en: User
fr: Utilisateur

en: Are you sure you want to delete %title?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %title ?

en: Textfield
fr: Champ texte

en: Other
fr: Autre

en: Survey
fr: Questionnaire

en: Select list
fr: Liste de sélection

en: %title has been deleted.
fr: %title a été supprimé.

en: Text to display
fr: Texte à afficher

en: Radios
fr: Boutons radios

en: Edit Link
fr: Lien de modification

en: Delete Link
fr: Lien de suppression

en: New textfield
fr: Nouveau champ "texte"

en: Fieldset
fr: Groupe de champs

en: New fieldset
fr: Nouveau champ "conteneur"

en: New number
fr: Nouveau champ "nombre"

en: New select list
fr: Nouvelle liste de sélection

en: Checkboxes
fr: Cases à cocher

en: New checkboxes
fr: Nouveau champ "cases à cocher"

en: New radios
fr: Nouveau champ "boutons radio"

en: Textarea
fr: Zone de texte

en: New textarea
fr: Nouvelle zone de texte
