Survey Builder (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Number
hi: संख्या

en: Response
hi: उत्तर

en: Link
hi: कड़ी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Are you sure you want to delete %title?
hi: क्या आप सममुच %title मिटाना चाहते हैं?

en: Question
hi: सवाल

en: Textfield
hi: पाठ का क्षेत्र

en: Other
hi: अन्य

en: Select list
hi: सूची का चयन करें

en: %title has been deleted.
hi: %title हटा दिया गया है।
