Survey Builder (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Number
pt: Número

en: Response
pt: Resposta

en: User
pt: Usuário

en: Are you sure you want to delete %title?
pt: Você tem certeza que deseja apagar %title?

en: Question
pt: Pergunta

en: Textfield
pt: Campo de texto

en: Other
pt: Outros

en: Select list
pt: Lista de seleção

en: %title has been deleted.
pt: %title foi apagado.

en: Text to display
pt: Texto a ser exibido

en: Radios
pt: Rádios

en: Edit Link
pt: Editar Link

en: New textfield
pt: Novo campo de texto

en: Fieldset
pt: Conjunto de campos

en: New fieldset
pt: Novo grupo de campos

en: New select list
pt: Nova lista de seleção

en: Textarea
pt: Caixa de texto

en: New textarea
pt: Nova área de texto
