Survey Builder (7.x-1.2) - en to ja translation catalogue (21 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Cancel
ja: キャンセル

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Number
ja: 数値

en: Response
ja: レスポンス

en: Link
ja: リンク

en: User
ja: ユーザー

en: Are you sure you want to delete %title?
ja: 本当に、%title を削除してもよろしいですか？

en: Question
ja: 質問

en: Textfield
ja: テキストフィールド

en: Other
ja: その他

en: Select list
ja: 選択リスト

en: %title has been deleted.
ja: %title は削除されました。

en: Text to display
ja: 表示するテキスト

en: Radios
ja: ラジオボタン

en: Edit Link
ja: リンクの編集

en: Fieldset
ja: フィールドセット

en: Checkboxes
ja: チェックボックス(複数)

en: Textarea
ja: テキストエリア
