Survey Builder (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (28 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Response
nl: Antwoord

en: User
nl: Gebruiker

en: Are you sure you want to delete %title?
nl: Weet u zeker dat u %title wilt verwijderen?

en: Question
nl: Vraag

en: Textfield
nl: Tekstveld

en: Other
nl: Andere

en: Survey
nl: Enquête

en: Select list
nl: Selectielijst

en: %title has been deleted.
nl: %title is verwijderd.

en: Text to display
nl: Weer te geven tekst

en: Radios
nl: Keuzerondjes

en: Edit Link
nl: Link bewerken

en: Delete Link
nl: Link verwijderen

en: New textfield
nl: Nieuw tekstveld

en: Fieldset
nl: Veldengroep

en: New fieldset
nl: Nieuwe fieldset

en: New select list
nl: Nieuwe selectielijst

en: Checkboxes
nl: Keuzevakjes

en: New checkboxes
nl: Nieuw keuzevakje

en: New radios
nl: Nieuwe keuzerondjes

en: Textarea
nl: Tekstvlak

en: New textarea
nl: Nieuw tekstvlak

en: Deleted %title.
nl: Verwijderde %title.
