SVG Embed (7.x-1.0) - en to ar translation catalogue (13 entries)

en: Import
ar: استيراد

en: Mode
ar: النمط

en: Media
ar: ميديا

en: Language file
ar: ملف اللغة

en: File to import not found.
ar: الملف غير موجود.

en: locale
ar: المحلية

en: The translation import of %filename failed.
ar: فشلت عملية استيراد %filename.

en: Already added languages
ar: اللغات المضافة

en: Languages not yet added
ar: اللغات التي لم تُضف بعد

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
ar: ملف جتتكست (<em>‭‪.po‬‬</em>).

en: Import into
ar: استيراد إلى

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
ar: اختر اللغة التي تريد إضافة الكلمات إليها. ستُضاف اللغة إذا لم تكن قد أُعدت من قبل.

en: Existing strings and the plural format are kept, only new strings are added.
ar: يتم الاحتفاظ بالنصوص الموجودة والجمع، بينما تضاف النصوص الجديدة فقط.
