SVG Embed (7.x-1.0) - en to hr translation catalogue (14 entries)

en: Import
hr: Uvezi

en: Mode
hr: Režim

en: Media
hr: Mediji

en: Language file
hr: Datoteka prijevoda

en: File to import not found.
hr: Datoteka za uvoz nije nađena.

en: locale
hr: lokalizacija

en: The translation import of %filename failed.
hr: Uvoz prijevoda %filename nije uspio.

en: Already added languages
hr: Već dodani jezici

en: Languages not yet added
hr: Jezici koji još nisu dodani

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
hr: Gettext Portable Object (<em>.po</em>) datoteka.

en: Import into
hr: Uvezi u

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
hr: Odaberite jezik za kojega želite dodati strune. Ukoliko odaberete jezik koji nije postavljen - biti će dodan.

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added. The plural format is updated.
hr: Strune u otpremljenoj datoteci zamjenjuju postojeće, nove se dodaju. Oblik množine je osvježen.

en: Existing strings and the plural format are kept, only new strings are added.
hr: Postojeće strune i obrazac množine su sačuvane, samo se nove dodaju.
