SVG Embed (7.x-1.0) - en to no translation catalogue (12 entries)

en: Mode
no: Modus

en: Language file
no: Språkfil

en: File to import not found.
no: Importfil ikke funnet.

en: locale
no: språk

en: The translation import of %filename failed.
no: %filename importeringen feilet.

en: Already added languages
no: Språk som ble lagt til

en: Languages not yet added
no: Språk som ble ikke lagt til ennå

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
no: En Gettext Portable Object (<em>.po</em>)-fil.

en: Import into
no: Importer i

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
no: Velg språket du vil ha strenger importert til. Hvis du velger et språk som ikke er satt opp ennå, vil det bli lagt til.

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added. The plural format is updated.
no: Strenger i den opplastede filen erstatter eksisterende, nye legges til. Flertallsformer oppdateres.

en: Existing strings and the plural format are kept, only new strings are added.
no: Eksisterende strenger og flertallsformer beholdes, bare nye strenger legges til.
