SVG Embed (7.x-1.0) - en to sv translation catalogue (13 entries)

en: Import
sv: Importera

en: Mode
sv: Läge

en: Language file
sv: Språkfil

en: File to import not found.
sv: Fil att importera hittades inte.

en: locale
sv: språkanpassning

en: The translation import of %filename failed.
sv: Importen av översättningen %filename misslyckades.

en: Already added languages
sv: Redan inlagda språk

en: Languages not yet added
sv: Språken är ännu inte tillagda.

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
sv: En fil av typen Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: Import into
sv: Importera till

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
sv: Välj vilket språk du vill lägga till textsträngar i. Om du väljer ett språk som ännu inte har ställts in kommer det att läggas till.

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added. The plural format is updated.
sv: Strängar i den uppladdade filen ersätter befintliga, nya kommer att läggas till. Pluralformatet är uppdaterat.

en: Existing strings and the plural format are kept, only new strings are added.
sv: Befintliga strängar och pluralformatet behålls, endast nya strängar läggs till.
