SVG Embed (7.x-1.1) - en to da translation catalogue (13 entries)

en: Import
da: Importér

en: Mode
da: Tilstand

en: Language file
da: Sprogfil

en: File to import not found.
da: Importfilen ikke fundet.

en: locale
da: lokalitet

en: The translation import of %filename failed.
da: Import af oversættelsen %filename mislykkedes.

en: Already added languages
da: Allerede tilføjede sprog

en: Languages not yet added
da: Sprog der endnu ikke er tilføjet

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
da: En gettext Portable Object (<em>.po</em>) fil.

en: Import into
da: Importér til

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
da: Vælg hvilket sprog du ønsker at tilføje teksterne til. Hvis du vælger et sprog, der endnu ikke er oprettet, vil det blive tilføjet.

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added. The plural format is updated.
da: Tekststrenge i den uploadede fil erstatter de eksisterende, mens nye tilføjes. Flertalsformatet opdateres.

en: Existing strings and the plural format are kept, only new strings are added.
da: Eksisterende strenge og flertals-formatet bevares, kun nye strenge tilføjes.
