SVG Embed (7.x-1.1) - en to es translation catalogue (14 entries)

en: Import
es: Importar

en: Mode
es: Modo

en: Media
es: Multimedia

en: Language file
es: Archivo del idioma

en: File to import not found.
es: No se encontró el archivo a importar.

en: locale
es: regionalización

en: The translation import of %filename failed.
es: Fallo al importar la traducción de %filename.

en: Already added languages
es: Idiomas ya añadidos

en: Languages not yet added
es: Idiomas no añadidos aún

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
es: Un archivo de formato Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: Import into
es: Importar en

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
es: Elija a qué idioma desea agregar textos. Si elige un idioma que todavía no está incluido, se agregará.

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added. The plural format is updated.
es: Los textos del archivo subido reemplazarán a los ya existentes, los nuevos se añadirán. Las formas plurales se actualizarán.

en: Existing strings and the plural format are kept, only new strings are added.
es: Se mantendrán los textos y plurales existentes. Sólo se agregarán los textos nuevos.
