SVG Embed (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Import
fr: Importer

en: Media
fr: Média

en: Language file
fr: Fichier de langue

en: File to import not found.
fr: Le fichier à importer n'a pas été trouvé.

en: locale
fr: paramètre régional

en: The translation import of %filename failed.
fr: L'import de la traduction %filename a échoué.

en: Already added languages
fr: Langues déjà installées

en: Languages not yet added
fr: Langues non encore installées

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
fr: Un fichier gettext portable (<em>.po</em>).

en: Import into
fr: Importer dans

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
fr: Choisissez la langue pour laquelle vous voulez ajouter des termes. Si vous choisissez une langue qui n'est pas encore présente, elle sera ajoutée.

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added. The plural format is updated.
fr: Les chaînes du fichier transféré remplacent celles existantes alors que les nouvelles sont ajoutées. Les pluriels sont mis à jour.

en: Existing strings and the plural format are kept, only new strings are added.
fr: Les chaînes existantes et les pluriels sont conservés, seules les nouvelles chaînes sont ajoutées.
