SVG Embed (7.x-1.1) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Import
id: Impor

en: Language file
id: File bahasa

en: File to import not found.
id: File yang ingin diimpor tidak ditemukan.

en: The translation import of %filename failed.
id: Impor terjemahan dari %filename gagal.

en: Already added languages
id: Bahasa yang sudah ditambahkan

en: Languages not yet added
id: Bahasa yang belum ditambahkan

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
id: File obyek portabel Gettext (<em>.po</em>).

en: Import into
id: Impor ke

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
id: Pilih bahasa yang ingin anda tambahkan stringnya. Jika anda memilih bahasa yang belum ada, maka akan ditambahkan.

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added. The plural format is updated.
id: Kalimat-kalimat di dalam file upload menggantikan yang sudah ada, yang baru ditambahkan. Format jamak diperbarui.

en: Existing strings and the plural format are kept, only new strings are added.
id: Kalimat-kalimat yang ada dan bentuk jamak disimpan, hanya kalimat baru ditambahkan.
