SVG Embed (7.x-1.1) - en to jv translation catalogue (12 entries)

en: Import
jv: Ngimpor

en: Language file
jv: Berkas basa

en: File to import not found.
jv: Berkas sing diimpor ora ana.

en: locale
jv: pelokalan

en: The translation import of %filename failed.
jv: Gagal ngimpor terjemahan %filename.

en: Already added languages
jv: Siap nambah basa

en: Languages not yet added
jv: Bāsā-bāsā durung ditambahnā

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
jv: Berkas Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: Import into
jv: Diimpor nang

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
jv: Pilihana basa sing Sampéyan karepaké kanggo ditambahi string. Yén Sampéyan milih basa sing durung di set-up, basa iki arep ditambahna.

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added. The plural format is updated.
jv: Tembung-tembung nang berkas unggahan ngganténi sing uwis ana, sing anyar ditambahaké. Format jamak dianyari.

en: Existing strings and the plural format are kept, only new strings are added.
jv: Tembung-tembung sing ana lan format jamak ora diowahi, namung tembung sing anyar sing ditambahaké.
