SVG Embed (7.x-1.1) - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Mode
tr: Kip

en: Media
tr: Medya

en: Language file
tr: Dil dosyası

en: File to import not found.
tr: Aktarılacak dosya bulunamadı.

en: locale
tr: yerelleştirme

en: The translation import of %filename failed.
tr: %filename dosyasından çeviri aktarması başarısız oldu.

en: Already added languages
tr: Önceden eklenmiş diller

en: Languages not yet added
tr: Henüz eklenmemiş diller

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
tr: Gettext Portable Object (<em>.po</em>) dosyası.

en: Import into
tr: İçe aktar

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
tr: Düzenlemek istediğiniz dili seçiniz. Henüz kurulmamış bir dili seçmeniz durumunda, yeni bir dil olarak eklenecektir.

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added. The plural format is updated.
tr: Yüklenen dosyadaki çevirilmiş bölümler mevcut olanın üstüne yazılır. Yeni olanlar eklenir. Çoğul alanlar güncellenir.

en: Existing strings and the plural format are kept, only new strings are added.
tr: Mevcut dizeler ve çoğul biçimler korunur, sadece yeni dizeler eklenir.
