SVG Embed (7.x-1.2) - en to cs translation catalogue (12 entries)

en: Mode
cs: Režim

en: Media
cs: Média

en: Language file
cs: Soubor překladu

en: File to import not found.
cs: Soubor určený k importu nebyl nalezen.

en: The translation import of %filename failed.
cs: Import překladu ze souboru %filename selhal.

en: Already added languages
cs: Již přidané jazyky

en: Languages not yet added
cs: Prozatím nepřidané jazyky

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
cs: Soubor Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: Import into
cs: Jazyk importovaného souboru

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
cs: Vyberte jazyk, do kterého chcete přidat řetězec. Pokud vyberete ještě nenastavený jazyk, bude tento jazyk přidán.

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added. The plural format is updated.
cs: Řetězce v souboru nahradí existující, nové se přidají. Množná čísla se aktualizují.

en: Existing strings and the plural format are kept, only new strings are added.
cs: Existující retězce a množná čísla se ponechají, pouze nové řetězce se přidají.
