SVG Embed (7.x-1.2) - en to ru translation catalogue (14 entries)

en: Import
ru: Импортировать

en: Mode
ru: Режим

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Language file
ru: Файл с переводом

en: File to import not found.
ru: Не найден файл для импорта.

en: locale
ru: язык

en: The translation import of %filename failed.
ru: Импорт перевода из %filename завершился неудачей.

en: Already added languages
ru: Уже добавленные языки

en: Languages not yet added
ru: Языки ещё не добавлены

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
ru: Файл Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: Import into
ru: Импортировать в язык

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
ru: Выберите язык, в который будет добавлен перевод. Если выбранный язык на сайте еще не установлен, то он будет установлен автоматически в процессе импорта.

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added. The plural format is updated.
ru: Новые строки добавить, существующие заменить. Формы множественного числа обновить.

en: Existing strings and the plural format are kept, only new strings are added.
ru: Добавить только новые строки. Уже существующие и формы множественного числа оставить прежними.
