SVG Embed (7.x-1.3) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Import
hi: आयात करें

en: Not found
hi: नहीं मिला

en: Mode
hi: प्रकार

en: Media
hi: मीडिया

en: Language file
hi: भाषा फ़ाईल

en: Installed
hi: संस्थापित

en: File to import not found.
hi: आयात करने वाली फाइल उपलब्ध नहीं है

en: locale
hi: स्थान

en: The translation import of %filename failed.
hi: %filename का अनुवाद आयात में विफल रहा है |

en: Already added languages
hi: भाषाएँ पहले ही जोड़ दी गयी

en: Languages not yet added
hi: भाषाएँ जो अब तक नहीं जोड़ीं

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
hi: एक Gettext पोर्टेबल ऑब्जेक्ट (<em>.po</em>) फ़ाइल |

en: Import into
hi: में आयात करें

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
hi: वह भाषा चुनें जिसमे आप स्ट्रिंग्स जोड़ना चाहते हैं | यदि आप भाषा चुनते हैं जो अभी तक सेट नहीं है, तो यह जोड़ दी जाएगी |
