SVG Embed (7.x-1.3) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Import
it: Importa

en: Not found
it: Non trovato

en: Mode
it: Modalità

en: Language file
it: File di lingua

en: Installed
it: Installato

en: File to import not found.
it: Non è stato trovato il file da importare.

en: locale
it: lingua

en: The translation import of %filename failed.
it: L'importazione della traduzione %filename è fallita.

en: Already added languages
it: Lingue già aggiunte

en: Languages not yet added
it: Lingue non ancora aggiunte

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
it: Un file Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: Import into
it: Importa in

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
it: Scegli la lingua nella quale si vogliono aggiungere nuove stringhe. Se si sceglie una lingua non ancora impostata, questa verrà aggiunta.

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added. The plural format is updated.
it: Le stringhe nel file caricato sostituiscono quelle esistenti, le nuove stringhe vengono aggiunte. Le forme plurali vengono aggiornate.

en: Existing strings and the plural format are kept, only new strings are added.
it: Le stringhe esistenti e le forme plurali vengono conservate, sono aggiunte solo le nuove stringhe.
