SVG Embed (7.x-1.3) - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: Import
ja: インポート

en: Not found
ja: 見つかりません

en: Mode
ja: モード

en: Media
ja: メディア

en: Language file
ja: 言語ファイル

en: Installed
ja: インストール済み

en: File to import not found.
ja: インポートするファイルが見つかりませんでした。

en: locale
ja: ロケール

en: The translation import of %filename failed.
ja: %filename の翻訳文字列のインポートに失敗しました。

en: Already added languages
ja: 追加済みの言語

en: Languages not yet added
ja: 未追加の言語

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
ja: インポートしたい <em>.po</em> ファイル（Gettext Portable Object file）を指定してください。

en: Import into
ja: インポート先の言語

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
ja: 文字列を追加したい言語を指定してください。 未追加の言語を選ぶと、その言語が追加されます。

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added. The plural format is updated.
ja: アップロードされたファイルに含まれる文字列で既存のものを上書きし、新規文字列を追加する。複数形のフォーマットは更新されます。

en: Existing strings and the plural format are kept, only new strings are added.
ja: 既存の文字列と複数形のフォーマットを保持し、新規文字列のみ追加する。
