Sweaver (7.x-1.0-alpha2) - en to ne translation catalogue (17 entries)

en: Images
ne: तश्विरहरू

en: Status
ne: अवस्था

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Operations
ne: क्रियाहरू

en: Type
ne: प्रकार

en: Description
ne: विवरण

en: Enabled
ne: सक्रिय

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुस

en: Weight
ne: भार

en: Parent
ne: पुर्वज

en: Name
ne: नाम

en: Export
ne: निर्यात गर्नुस

en: Save
ne: बचत गर्नुस

en: View
ne: दृश्य

en: Active
ne: सक्रिय

en: Color
ne: रङ्ग

en: Save settings
ne: निर्धारणहरू बचत गर्नुस
