Sweaver (7.x-1.0) - en to el translation catalogue (76 entries)

en: User interface
el: Διεπαφή χρήστη

en: Images
el: Εικόνες

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Status
el: Κατάσταση

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Type
el: Τύπος

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Weight
el: Βάρος

en: The configuration options have been saved.
el: Οι επιλογές διευθέτησης αποθηκεύτηκαν.

en: Image
el: Εικόνα

en: Parent
el: Γονέας

en: none
el: κανένα

en: Name
el: Όνομα

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: View
el: Προβολή

en: Theme
el: Θέμα

en: Options
el: Επιλογές

en: Logo
el: Λογότυπο

en: Search box
el: Πλαίσιο αναζήτησης

en: Site name
el: Όνομα ιστοτόπου

en: Site slogan
el: Σύνθημα του ιστοτόπου

en: Never
el: Ποτέ

en: active
el: ενεργός

en: Color
el: Χρώμα

en: Exists
el: Υπάρχει

en: Mission statement
el: Περιγραφή σκοπού

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Empty
el: Κενό

en: Style
el: Στυλ

en: Plugin
el: Πρόσθετο

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Select
el: Επιλογή

en: Theme-engine-specific settings
el: Ρυθμίσεις για τη συγκεκριμένη θεματική παραλλαγή

en: Publish
el: Δημοσίευση

en: Primary links
el: Πρωτεύοντες σύνδεσμοι

en: Path to custom logo
el: Διαδρομή αρχείου για το προσαρμοσμένο λογότυπο

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Toggle display
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
el: Αν δεν έχετε άμεση πρόσβαση στο σύστημα αρχείων του διακομιστή, χρησιμοποιήστε αυτό το πεδίο για να ανεβάσετε το λογότυπό σας.

en: Save order
el: Αποθήκευση με αυτή τη σειρά

en: Save and continue
el: Αποθήκευση και συνέχεια

en: Secondary links
el: Δευτερεύοντες σύνδεσμοι

en: Enable or disable the display of certain page elements.
el: Ενεργοποιεί ή απενεργοποιεί την εμφάνιση ορισμένων στοιχείων της σελίδας.

en: Temporary
el: Προσωρινό

en: Path to custom icon
el: Διαδρομή αρχείου για το προσαρμοσμένο εικονίδιο

en: User pictures in posts
el: Εικόνες χρηστών στις καταχωρίσεις

en: User pictures in comments
el: Εικόνες χρηστών στα σχόλια

en: Shortcut icon
el: Εικονίδιο συντόμευσης

en: Logo image settings
el: Ρυθμίσεις εικόνας λογοτύπου

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
el: Αν το ενεργοποιήσετε, θα εμφανίζεται το λογότυπο που ακολουθεί.

en: Use the default logo
el: Να χρησιμοποιηθεί το προεπιλεγμένο λογότυπο

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
el: Επιλέξτε το, αν θέλετε η θεματική παραλλαγή να χρησιμοποιεί το δικό της λογότυπο.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
el: Η διαδρομή του αρχείου εικόνας που θέλετε να χρησιμοποιήσετε ως λογότυπο αντί για το προεπιλεγμένο.

en: Upload logo image
el: Ανέβασμα εικόνας λογοτύπου

en: Shortcut icon settings
el: Ρυθμίσεις εικονιδίου συντόμευσης

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
el: Το εικονίδιο συντόμευσής σας, ή 'favicon', εμφανίζεται στην μπάρα διευθύνσεως και στους σελιδοδείκτες στα περισσότερα προγράμματα πλοήγησης.

en: Use the default shortcut icon.
el: Να χρησιμοποιηθεί το προεπιλεγμένο εικονίδιο συντόμευσης.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
el: Επιλέξτε το, αν θέλετε η θεματική παραλλαγή να χρησιμοποιεί το προεπιλεγμένο εικονίδιο συντόμευσης.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
el: Η διαδρομή του αρχείου εικόνας που θέλετε να χρησιμοποιήσετε ως προσαρμοσμένο εικονίδιο συντόμευσης.

en: Upload icon image
el: Ανέβασμα αρχείου εικονιδίου

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
el: Αν δεν έχετε άμεση πρόσβαση στο σύστημα αρχείων του διακομιστή, χρησιμοποιήστε αυτό το πεδίο για να ανεβάσετε το εικονίδιο συντόμευσής σας.

en: Highlight
el: Επισήμανση

en: Delete style
el: Διαγραφή στυλ

en: Image not found
el: Η εικόνα δεν βρέθηκε

en: These settings only exist for the themes based on the %engine theme engine.
el: Οι ρυθμίσεις αυτές υπάρχουν μόνο για τις θεματικές παραλλαγές που βασίζονται σε  %engine .

en: Save and publish
el: Αποθήκευση και δημοσίευση
