Sweaver (7.x-1.0) - en to is translation catalogue (48 entries)

en: User interface
is: Notendaviðmót

en: Images
is: Myndir

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Status
is: Staða

en: Prefix
is: Forskeyti

en: Suffix
is: Viðskeyti

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Type
is: Gerð

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Enable
is: Virkja

en: Disable
is: Afvirkja

en: Enabled
is: Virkt

en: Edit
is: Breyta

en: Weight
is: Vægi

en: The configuration options have been saved.
is: Stillingarnar hafa verið vistaðar.

en: Image
is: Mynd

en: Parent
is: Foreldri

en: none
is: engin

en: Name
is: Nafn

en: Export
is: Flytja út

en: Save
is: Vista

en: Font
is: Leturgerð

en: Background
is: Bakgrunnur

en: View
is: Skoða

en: Theme
is: Þema

en: Options
is: Möguleikar

en: Logo
is: Táknmynd

en: Search box
is: Leitarkassi

en: Site name
is: Nafn vefs

en: Site slogan
is: Slagorð vefs

en: Never
is: Aldrei

en: Your changes have been saved.
is: Breytingarnar þínar hafa verið vistaðar.

en: active
is: virkur

en: Load
is: Hlaða

en: Color
is: Litur

en: Mission statement
is: Tilgangsyfirlýsing

en: Empty
is: Tóm

en: Style
is: Stíll

en: Apply
is: Virkja

en: Primary links
is: Aðaltenglar

en: Save order
is: Vista pöntun

en: Save and continue
is: Vista og halda áfram

en: Secondary links
is: Undirtenglar

en: Temporary
is: Tímabundið

en: User pictures in posts
is: Myndir af notendum í færslum

en: User pictures in comments
is: Myndir af notendum í ummælum
