Sweaver (7.x-1.0) - en to kn translation catalogue (43 entries)

en: User interface
kn: ಬಳೆಕೆದಾರರ ಇಂಟರ್ಫೇಸ್

en: Images
kn: ಚಿತ್ರಗಳು

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Prefix
kn: ಪೂರ್ವದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Suffix
kn: ಅಂತ್ಯದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Parent
kn: ಮೂಲ

en: none
kn: ಯಾವುದು ಇಲ್ಲ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Font
kn: ಅಕ್ಷರ ಶೈಲಿ

en: Background
kn: ಹಿನ್ನೆಲೆ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Theme
kn: ಪರಿಸರವಿನ್ಯಾಸ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Logo
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Site name
kn: ಸೖಟಿನ ಹೆಸರು

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Load
kn: ಲೋಡ್

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Revert
kn: ಮರಳಿಸು

en: Empty
kn: ಖಾಲಿ

en: Style
kn: ಶೈಲಿ

en: Plugin
kn: ಪ್ಲಗ್ಗಿನ್

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: inactive
kn: ನಿಷ್ಕ್ರಿಯ

en: An unknown error occured.
kn: ಒಂದು ಅಜ್ಞಾತ ದೋಷವು ಕಂಡಬಂದಿದೆ.

en: Save and continue
kn: ಉಳಿಸಿ ಮುಂದುವರಿಸು

en: Highlight
kn: ಹೈಲೈಟ್
