Sweaver (7.x-1.0) - en to ug translation catalogue (32 entries)

en: User interface
ug: ئىشلەتكۈچىلەر كۆزنىكى

en: Images
ug: رەسىملەر

en: Save configuration
ug: تەڭشەشنى ساقلاش

en: Status
ug: ھالەت

en: Prefix
ug: خەت بېشى

en: Suffix
ug: قوشۇمچە

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Type
ug: تىپى

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Description
ug: بايانى

en: Enable
ug: ئېچىش

en: Disable
ug: تاقاش

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: The configuration options have been saved.
ug: تەڭشەشلەر ساقلاندى.

en: Image
ug: سۈرەت

en: Name
ug: ئىسىم

en: Export
ug: ئېكىسپورتلاش

en: Background
ug: تەگلىك

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Options
ug: تاللاشلار

en: Site name
ug: بېكەت نامى

en: active
ug: كۆپ كەلگەنلەر

en: Color
ug: رەڭ

en: Mission statement
ug: بېكەت ۋەزىپىسى

en: Revert
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Plugin
ug: قىستۇرمىلار

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: Publish
ug: ئېلان قىلىش

en: User pictures in posts
ug: يازمىلاردا كۆرسىتىلىدىغان ئەزالار باش سۈرىتى

en: User pictures in comments
ug: ئىنكاسلاردا كۆرسىتىلىدىغان ئەزالار باش سۈرىتى

en: These settings only exist for the themes based on the %engine theme engine.
ug: 基于 %engine 主题引擎这些主题的设置才可用。
