Sweaver (7.x-1.1) - en to ast translation catalogue (34 entries)

en: User interface
ast: Interfaz d'usuariu

en: Save configuration
ast: Guardar configuración

en: Status
ast: Estáu

en: Prefix
ast: Prefixu

en: Suffix
ast: Sufixu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Type
ast: Triba

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Description
ast: Descripción

en: Enable
ast: Activar

en: Disable
ast: Desactivar

en: Enabled
ast: Activáu

en: Edit
ast: Editar

en: Weight
ast: Pesu

en: Image
ast: Imaxe

en: Parent
ast: Padre

en: none
ast: nengún

en: Name
ast: Nome

en: Export
ast: Esportar

en: Save
ast: Guardar

en: View
ast: Vista

en: Options
ast: Opciones

en: Search box
ast: Caxa de gueta

en: Site name
ast: Nome del sitiu

en: Site slogan
ast: Eslogan del sitiu

en: Never
ast: Nunca

en: active
ast: activu

en: Mission statement
ast: Declaración de la misión

en: Revert
ast: Desfacer

en: Empty
ast: Ermu

en: Primary links
ast: Enllaces principales

en: Save and continue
ast: Guardar y siguir

en: Secondary links
ast: Enllaces secundarios
